Pomagajek

 

O TEATRZE

Nasz teatr jest efektem przemyśleń i chęci działania dwóch aktywnych zawodowo mam. Żyjemy, pracujemy i wychowujemy nasze dzieci we Wrocławiu i doskonale wiemy, jakiej oferty brakuje na rynku. Tę niszę postanowiłyśmy wypełnić. Mamy – jak to mamy :) – nie tylko mamine kompetencje wychowawcze i chęci zapewnienia swoim dzieciom jak najciekawszej oferty edukacyjnej, ale też dysponujemy bogatym doświadczeniem zawodowym. Za nami przemawiają liczne projekty edukacyjne i organizacja eventów dla dzieci i młodzieży – z sukcesem zrealizowane dla naszych pracodawców. Teraz bierzemy sprawy w swoje ręce i proponujemy Wam teatr dla dzieci, który w prostej formie przekazuje ważne treści edukacyjne, bawi, wzrusza i poszerza horyzonty. Nasza działalność od samego początku i w pełni świadomie związana jest z aspektem dobroczynnym – część kwoty z każdego sprzedanego biletu zasili konto Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Do pomagania natchnął nas... krasnal Pomagajek.

O AKCJI POMAGAJEK

Krasnal Pomagajek to mała istotka o wielkim sercu. Można go spotkać w różnych miejscach Wrocławia, gdzie nadzoruje sprzedaż produktów ze swoim wizerunkiem. Część zysku ze sprzedaży każdego takiego produktu przeznaczana jest na leczenie dla dzieci z Wrocławskiego Hospicjum. My także dołączamy do drużyny Pomagajka! Wyjątkowość naszego projektu polega na tym, że to dzieci pomagają dzieciom. Biorąc udział w naszym przedstawieniu pomagacie chorym rówieśnikom poprawić jakość ich życia i zapewnić niezbędne leczenie.

Pomagajek, czyli historia z brodą” to nasza pierwsza teatralna propozycja dla najmłodszych.

W planach mamy już kolejne fantastyczne historie!

 

 

O SPEKTAKLU „POMAGAJEK CZYLI HISTORIA Z BRODĄ”

Nie za górami, nie za lasami, ale tu, we Wrocławiu żyje sobie pewien krasnal. Jest mały i tak nieporadny, że nazwano go Ktośkiem. Wraz z całą krasnalową rodziną mieszka na strychu jednej z wrocławskich kamienic. Pewnego dnia Ktosiek otrzymuje tajemniczą wiadomość i postanawia wyruszyć w podróż, by pomóc chorej dziewczynce o imieniu Zosia. Ta decyzja zmienia całkowicie życie Ktośka. Podróż jest szalenie niebezpieczna, lecz nasz bohater nie poddaje się i odważnie stawia czoła wszelkim przeciwnościom. W ten sposób z nieporadnego Ktośka zmienia się w dzielnego Pomagajka, a dzięki magicznej brodzie nie tylko pomaga dziewczynce, ale też ratuje własną rodzinę. Dzięki historii Pomagajka wiemy, że pomaganie jest ważne, bo rozwija nas samych, sprzyja przezwyciężaniu słabości i odnajdywaniu dobra w sobie i w otaczającym nas na świecie. Razem z dzielnym krasnalem uczymy się empatii, troski o innych i szacunku dla odmienności. A także tego, by nie osądzać ludzi po pozorach.

 

 

Drogi Nauczycielu!

Jesteśmy dla dzieci i dla Ciebie. Niesiemy radość, wiedzę i inspirację, a dodatkowo pomagamy Wrocławskiemu Hospicjum.
Zabierz klasę na nasze przedstawienie. Pokażemy spektakl obfitujący w magię świata krasnali, barwne postaci, humor oraz interakcje z publicznością. Przedstawienie przeznaczone jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i dla klas 0–3. Co możesz zyskać? Narzędzie edukacyjne uwzględniające treści wymagane przez podstawę programową.

 

Oto cele szczegółowe:

Edukacja polonistyczna:

• uczeń zauważa różnice w sposobie komunikowania w różnych sytuacjach społecznych
• uczeń uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji

Edukacja społeczna:

• uczeń rozumie pojęcie odmienności wynikające z choroby jako odmienności oraz wynikające z niej ograniczenia
• uczeń rozumie istotę niesienia pomocy i równego traktowania osób chorych
• uczeń rozumie pojęcie przedsiębiorczości rozumianej jako rozwiązywanie problemów stojących na drodze do realizacji założonego celu

Etyka:

• uczeń zastanawia się nad tym, na co ma wpływ, na czym mu zależy i do czego może dążyć nie krzywdząc innych
• uczeń zapamiętuje, że każdy człowiek jest inny, ma różne cechy charakteru, a dzięki poszukiwaniu można odnaleźć swoje mocne strony i poznać słabe
• uczeń zapamiętuje, że osądzanie po pozorach jest błędem

Strona internetowa Pomagajka --> Link

Fanpage na Facebooku --> Link

 

 

 

 

 

 .....................................................................................................................................................................................................................................................

  • Fisz Emade Tworzywo - 28.03. Klub Zaklęte Rewiry. Po sukcesach ostatnich projektów, FISZ EMADE TWORZYWO powraca z nowym albumem „Radar”.
  • LECH JANERKA - 30.03. Klub Stary Klasztor. wROCKfest.pl zaprasza na długo oczekiwany klubowy koncert wrocławskiej legendy polskiego rocka.
  • Copyright 2019 QMapa, Wszystkie prawa zastrzeżone.
  • Projekt i wykonanie: Projektowanie aplikacji internetowych