Pomoc

Logowanie  

Aby się zalogować, podaj swój login oraz hasło. Zgodnie z wymaganiami GIODO i zasadami bezpieczeństwa, hasło powinno zawierać co najmniej dwie duże litery oraz dwa znaki szczególne lub cyfry.

 

Zapomniałem hasła  

Jeżeli zapomniałeś swojego hasła, podaj adres e-mail, który podałeś podczas rejestracji. Twoje hasło zostanie wysłane na wskazany adres.

 

Zaloguj przez Facebooka  

Możesz zalogować się przy użyciu swojego konta na Facebooku.

 

Zarejestruj się  

Aby założyć konto, wypełnij formularz rejestracji. Na podany adres e-mail, zostanie wysłany link aktywacyjny. Jeżeli e-mail nie pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej sprawdź, czy nie trafił do spamu.

 

Edycja profilu  

Możesz dokonać zmiany podstawowych informacji i ustawień swojego Profilu.

1). Edycja Twoich podstawowych danych

2). Ustawienia: określasz od kogo odbierasz wiadomości, prezenty i komu udostępniasz zainteresowania (grupy, kontakty, znajomi).

3.) Zainteresowania: definiujesz, które kategorie Miejsc/Eventów preferujesz w celu szybkiego filtrowania, poprzez opcję „Pokaż moje zainteresowania”.

4.) Ankieta: jest całkowicie dobrowolna, służy tylko w celach informacyjnych, abyśmy mogli lepiej dostosować naszą ofertę dla Ciebie. Dane nie są nigdzie rozpowszechniane ani udostępniane.

 

Zmień hasło  

Formularz zmiany hasła / Podaj nowe hasło

 

Aktywuj konto  

W celu uruchomienia niektórych usług m in. dostępu do Punktów niezbędna jest Aktywacja konta za pomocą otrzymanego kodu SMS. Wpisz numer telefonu, na który chcesz otrzymać kod i kliknij Wyślij. Podany kod wpisz w formularz. Jeśli otrzymałeś kod wczesniej skorzystaj z przycisku Mam już kod SMS.
Aktywacja SMS ma na celu weryfikację oraz uniknięcie tworzenia "fikcyjnych" użytkowników.
UWAGA: aktywacja jest bezpłatna i ma na celu wyłacznie weryfikację Użytkownika. Nie jest formą żadnej loterii SMS ani konkursem.

Przypomnienia  

Wiadomość przypominająca o Evencie lub akcji odbywającej się na portalu, która pojawia się w określonym dniu i godzinie. Możesz wybrać formę otrzymania (e-mail, powiadomienie na portalu, SMS) oraz przeglądać, edytować i usuwać.

 

Mój profil  

Tak widzą Twój profil inni użytkownicy. Zapraszaj osoby spoza portalu do założenia konta. Zobacz, kto oglądał Twój profil. „Aktywność użytkownika” uzależniona jest od ilości uzyskiwanych punktów. „Twój link do poleceń” służy do rejestracji innych osób i przypisania ich bezpośrednio do „Twoich podopiecznych” (ten link jest wysyłany w opcji „Zaproś spoza portalu”).

 

Kontakty i znajomi  

Wyświetla listę kontaktów i znajomych.

 

Kontakty  

Lista osób dodanych do kontaktów ułożonych według daty połączenia. Kontakty, to osoby dodane do Twojej listy, z którymi nie masz częstego kontaktu. Osoby te nie muszą wyrazić akceptacji, aby znaleźć się na Twojej liście.

 

Znajomi  

Lista znajomych ułożonych według daty połączenia. Znajomi to osoby bliskie, z którymi często się kontaktujesz. Aby wybrana przez Ciebie osoba znalazła się na Twojej liście musi wyrazić swoją akceptację.

 

Kto oglądał profil  

Zobacz, kto oglądał Twój profil.

 

Zaproś spoza portalu  

Zaproś osoby, które nie mają konta na Q-mapa.pl do zarejestrowania się na portalu.

 

Artykuły i recenzje.

 

Na dole strony głównej znajdują się „Artykuły i recenzje”, które są powiązane z różnymi Miejscami/Evantami. Możesz wyszukać artykuł wpisując odpowiednią frazę. Wchodząc w wybrane Miejsca/Eventy również możesz zobaczyć powiązane z nimi „Artykuły i recenzje”. Jeżeli klikniesz „Więcej”, to pojawi się pełny tekst. Z tego poziomu również masz dostęp do powiązanego z artykułem Miejsca/Eventu.

 

Miejsce  

Zbiór wszystkich Miejsc z różnych kategorii, np. kina, teatry, restauracje etc., przedstawione w postaci kafelków, na których znajdują się ikonki przedstawiające kategorie, nazwy podkategorii i symbole graficzne. Wyszukaj interesujące Cię Miejsca poprzez filtrowanie i poznaj szczegółowe informacje na ich temat. Dowiedz się więcej na powiększeniu kafelka lub wejdź w „Szczegóły miejsca”.

 

Szczegóły miejsca  

Zbiór wszystkich informacji o danym miejscu - dane teleadresowe, powiązane Eventy oraz „Artykuły i recenzje”. Uporządkowane informacje znajdują się w poszczególnych zakładkach, np. Opis, Mapa itd.

 

Event  

Ogólnodostępne wydarzenie, przedstawione w postaci kafelków, na którym znajdują się ikonki przedstawiające kategorię, nazwy podkategorii i symbole graficzne. Wyszukaj interesujące Cię eventy poprzez filtrowanie i poznaj szczegółowe informacje na ich temat. Dowiedz się więcej na powiększeniu kafelka lub wejdź w „Szczegóły eventu”.

 

Szczegóły eventu  

Zbiór wszystkich informacji o danym Evencie - dane teleadresowe, powiązane Miejsca oraz „Artykuły i Recenzje”. Uporządkowane informacje znajdują się w poszczególnych zakładkach, np. Opis, Mapa itd. Dodaj Event do planera lub ulubionych oraz poinformuj o nim swoich znajomych. Możesz również dodać metkę, przypomnienie oraz nowy Event publiczny.

 

Filtrowanie  

Wybierz kategorię (lista rozwijalna), preferencje oraz pozostałe opcje i kliknij "Szukaj". Działanie filtru: Wybierając kategorię i „Preferowane dla”, wyświetla wyniki spełniające każde kryterium z osobna („lub”). Wybierając „Pozostałe opcje” wyświetla wyniki spełniające jednocześnie każde kryterium („i”).

 

Formularz dodawania Miejsca/Eventu  

Jeżeli dowiedziałeś się o ciekawym Miejscu/Evencie, którego nie ma w naszej bazie, poinformuj nas o tym. Kliknij „Dodaj miejsce publiczne” i wypełnij formularz. Po weryfikacji przez administratora strony, Twoje miejsce pojawi się na liście. Za pomoc w zaktualizowaniu bazy danych otrzymasz punkty.

 

Kto lubi to miejsce / Kto lubi ten event  

Sprawdź, które osoby lubią wybrane Miejsce/Event.

 

Wyślij e-mail z Miejscem / Eventem  

Jeżeli chcesz powiadomić osoby spoza portalu, wyślij do nich e-mail z wybranym Miejscem/Eventem. Otrzymają oni wiadomość z linkiem, przekierowującym do strony ze szczegółami na temat danego Miejsca/Eventu.

 

Powiadom o Miejscu / Evencie  

Jeżeli chcesz poinformować innych użytkowników (grupy, kontakty, znajomi) o Miejscu/Evencie, wyślij do nich powiadomienie. Otrzymają wiadomość z linkiem, przekierowującym do strony ze szczegółami na temat danego Miejsca/Eventu.

 

Obserwowane Miejsca / Eventy  

Dodaj Miejsce/Event do Obserwowanych, aby być na bieżąco ze wszystkimi zachodzącymi w nim zmianami i informacjami na jego temat. Będziesz otrzymywał na bieżąco powiadomienia o wszelkich nowych informacjach, związanych z danym Miejscem/Eventem, np. nowy Event, Artykuł itp.

 

Wybierają się  

Sprawdź, kto wybiera się w wybrane Miejsce/Event.

 

Dodaj / usuń metkę  

Zaznacz wybrane Miejsce/Event, dodając do niego metkę.

 

Dodaj / usuń z planera  

Dodaj Miejsce/Event do planera swojego lub grupy.

 

Rekomendacje  

Zobacz, które Miejsca/Eventy są rekomendowane przez serwis. Aby wyszukać rekomendowane Miejsca/Eventy, filtruj wyniki wybierając „Rekomendowane”.

 

Lista ulubionych miejsc  

Ulubione, to zaznaczone przez Ciebie miejsca, które lubisz. Stwórz własną listę ulubionych Miejsc/Eventów, do których będziesz mieć szybki i łatwy dostęp. Możesz je wyszukać poprzez filtrowanie, zaznaczając „Ulubione”.

 

Promocje  

Wyświetla Miejsca, w których trwają promocje. Użyj filtru w celu ich pokazania.

 

Ranking  

Wyświetla ranking Miejsc/Eventów, według ocen.

 

Oceń  

Oceniaj Miejsca/Eventy w różnych kategoriach, wybierając ocenę w skali 1-5. Możesz ocenić jednorazowo lub po każdej dokonanej rezerwacji (w przypadku Miejsc).

 

Wybieram się  

Jeżeli chcesz zaznaczyć swoją obecność w danym Miejscu/Evencie, wejdź w Miejsca/Eventy → najedź kursorem na kafelek z wybranym Eventem → na wyświetlonym okienku ze szczegółami kliknij „Wybierz się”.

 

Event prywatny  

„Event prywatny” to wydarzenie, którego administratorem jest założyciel. W odróżnieniu od „Eventu Publicznego” nie jest ogólnodostępne i nie wymaga weryfikacji przez administratora serwisu. Na „Event prywatny” można zaprosić innych użytkowników (grupy, kontakty, znajomi), np. urodziny, wspólne wyjście do kina itp. „Event prywatny” również można dodać planera.

 

Zaproś  

Wyślij zaproszenie na „Event prywatny” innemu użytkownikowi. Otrzyma on powiadomienie o Twoim zaproszeniu. Będzie mógł potwierdzić lub odrzucić swój udział w Evencie.

 

Zorganizuj event firmowy / przyjęcie  

Jeżeli szukasz miejsca do zorganizowania „Eventu firmowego”, wesela lub innej imprezy okolicznościowej, wypełnij „Formularz organizacji eventu”, określając swoje preferencje. My znajdziemy odpowiednie miejsce dla Ciebie i skontaktujemy się z Tobą telefonicznie.

 

Planer  

„Planer” jest to prywatny kalendarz, Twój lub grupy. W „Planerze” umieszczasz swoje wpisy i rezerwacje. Wpisami mogą być: Eventy publiczne, Eventy prywatne, Wpisy własne (także zlinkowane z Miejscami). Ustaw widok, który najbardziej Ci odpowiada: miesięczny, tygodniowy, dniowy, lista. Jeżeli chcesz przejśc do konkretnej daty, wpisz ją w okienku i kliknij „Szukaj”. Aby zobaczyć Twoje wpisy tylko z rezerwacjami, zaznacz „Pokaż z rezerwacją”. Zobacz planer Twojej grupy, zaznaczając „Pokaż planer grupy” i wybierając grupę z listy. Aby zobaczyć szczegóły wpisów lub dodać nowy, kliknij w wybrany dzień. Z tego miejsca możesz również przejść do edycji wpisu i przypomnień.

 

Dodawanie Pozycji do Planera  

Wpis do Planera możesz dodawać z: widoku Miejsca/Eventu (powiększenie kafelka lub szczegóły), widoku Planera, listy Rezerwacji, zaproszeń na Eventy, listy Eventów prywatnych. Kliknij w wybrany dzień i dodaj aktywność do planera, własnego lub grupy. Dodaj nazwę, krótką treść i zaznacz symbol, metkę oraz wybierz datę i czas trwania.

 

Planer – widok w formie listy  

Możesz zobaczyć szczegóły, edytować lub usunąć event. Zobaczyć planer swoich grup oraz dodać do planera informacje o nowym Evencie.

 

Kalendarz  

Twój planer

 

Lista / kafelki  

Możesz ustawić widok kalendarza na taki, który Ci najbardziej odpowiada – w formie kafelków (dniowy, tygodniowy, miesięczny) lub listy.

 

Grupy  

Możesz zobaczyć wszystkie istniejące grupy, wyszukać interesującą Cię grupę poprzez nazwę lub kategorię, do której została przypisana oraz znaleźć szukaną frazę na forum.

 

Szczegóły grupy  

Kliknij „Pokaż grupę”, aby zobaczyć wszystkie informacje na jej temat. Jeżeli chcesz dołączyć do wybranej grupy, kliknij „Dołącz do grupy”. Z tego miejsca, możesz również zaprosić innych użytkowników do przystąpienia do grupy.

 

Grupy – lista  

Lista wszystkich istniejących grup, ułożonych w kolejności chronologicznej (od najpóźniej założonej).

 

Lista oczekujących do grup prywatnych  

Jeżeli chcesz dołączyć do grupy prywatnej, kliknij dołącz i poczekaj na akceptację przez administratora grupy.

 

Lista osób w grupie  

Grupy → Wejdź w wybraną grupę → Nawigacja → Lista członków

 

Forum – Tematy  

Możesz przeczytać wypowiedzi innych użytkowników na interesujące Cię tematy oraz założyć nowy temat.

 

Newsletter  

Jeżeli jesteś założycielem lub administratorem grupy, możesz wysłać wiadomość wszystkim członkom.

 

Kalendarz grupy  

Każda grupa posiada własny, prywatny kalendarz, w którym może wpisywać różne wydarzenia, tematycznie związane ze specyfiką grupy, np. grupa Teatr, może uwzględniać w nim premiery sztuk teatralnych.

 

Utwórz / edytuj grupę  

Będąc założycielem grupy, jesteś również jej administratorem. Administrator ma możliwość edytować grupę, wysłać newsletter, mianować administratorem, banować oraz usunąć członków grupy.

 

Zaproś do grupy  

Zaproś innych użytkowników do wybranych przez siebie grup – Strona główna → Grupy → Wejdź w wybraną grupę → Nawigacja → Zaproś do grupy

 

Grupy użytkownika  

Aby zobaczyć swoje grupy wejdź w „Moje grupy”

 

Sklep  

W naszym sklepie możesz kupować produkty, płacąc za nie, zarówno pieniędzmi, jak i punktami. Jeżeli kupisz produkt, dostaniesz e-mail ze wszystkimi informacjami, dotyczącymi Twojego zamówienia.

 

Zakupy w sklepie  

Aby dokonać zakupu, wybierz produkt i dodaj go do koszyka. W „Koszyku sklepowym” znajdują się wszystkie wybrane przez Ciebie przedmioty oraz kwota do zapłaty. Następnie kliknij „Wyślij zamówienie” i wypełnij formularz. 

 

Wyszukaj produkt  

Wybierz interesującą Cię kategorię produktu z listy lub skorzystaj z wyszukiwarki, wpisując odpowiednią frazę.

 

Zakupy grupowe  

Możesz robić zakupy razem ze swoimi znajomymi, płacąc wspólnie za wybrany produkt.

 

Zakupy grupowe - utwórz  

Po utworzeniu zakupów grupowych, otrzymasz e-mail ze wszystkimi informacjami, dotyczącymi Twojego zamówienia. Teraz możesz zaprosić do zakupów swoich znajomych, aby złożyć się na zakupiony produkt. Za „Zakupy grupowe” można płacić tylko punktami. Pieniędzmi płaci się tylko za przesyłkę.

 

Zakupy grupowe - lista  

Jeżeli utworzyłeś „Zakupy grupowe”, wejdź w Zakupy grupowe i kliknij „Pokaż moje zakupy grupowe”. Pojawi się lista Twoich wszystkich zamówień. Kliknij w Szczegóły wybranego produktu, przekaż swoje punkty i zaproś do zakupu znajomych. W momencie, gdy wszystkie zaproszone osoby się zrzucą i zostanie przekazana odpowiednia ilość punktów, zakupy zostaną zakończone.

 

Formularz zamówienia  

Aby zrealizować zakup wypełnij „Formularz zamówienia” i kliknij „Wyślij”. Na Twój adres e-mailowy zostanie wysłana wiadomość ze wszystkimi informacjami, dotyczącymi Twojego zamówienia. Aby otrzymać produkt, ureguluj płatności.

 

Aukcje  

Przedmioty na aukcjach, wystawiane są przez serwis q-mapa.pl i działają na zasadzie domów aukcyjnych. Aukcje mają określone ramy czasowe. Licytować i przebijać o dowolną kwotę, możesz tylko za pomocą punktów. Jeżeli inny użytkownik Cię przebije, Twoje punkty do Ciebie wracają.

 

Aukcje - lista  

Znajduje się tutaj lista przedmiotów aktualnie wystawionych na aukcjach. Z tego miejsca możesz znaleźć szukany przez Ciebie przedmiot, wpisując jego nazwę lub wybierając interesującą Cię kategorię.

 

Punkty  

Punkty, to na portalu, wirtualna waluta. Możesz sprawdzić stan swoich punktów oraz zobaczyć ich historię. Punkty otrzymujesz za aktywne korzystanie z portalu, np. zakupy w sklepie, rezerwację taxi/stolika i wystawioną opinię, opublikowany artykuł oraz wydarzenie. Możesz je przeznaczyć na zakupy lub podarować innemu użytkownikowi.

 

Podaruj punkty  

Możesz przekazać punkty innym użytkownikom portalu – wejdź na profil użytkownika i kliknij „Podaruj punkty”.

 

Twoi podopieczni  

Jeżeli zaprosisz swoich znajomych do naszego portalu, otrzymasz dodatkowe punkty za ich dołączenie oraz procent od punktów uzyskiwanych przez nich.

 

Lista punktów / osób zaproszonych  

Możesz zobaczyć listę swoich podopiecznych, datę połączenia oraz aktualny stan punktów, które dzięki nim otrzymujesz.

 

Zamów taxi  

Możesz zamówić taksówkę, poprzez wypełnienie i wysłanie formularza.

 

Formularz zamówienia.  

Rezerwacje → Zamów taxi / Wypełnij i wyślij formularz rezerwacji. Jeżeli Twoje zamówienie zostanie zaakceptowane, otrzymasz SMS, wiadomość na skrzynkę pocztową na portalu oraz na adres e-mail. Jeżeli dana korporacja nie zaakceptuje rezerwacji, zostaniesz o tym poinformowany w taki sam sposób. Nie otrzymanie żadnej informacji zwrotnej przez 15 minut, jest równoznaczne z brakiem akceptacji rezerwacji.

 

Zamów stolik  

Rezerwacje → Zamów stolik / Wypełnij i wyślij formularz rezerwacji. Jeżeli Twoje zamówienie zostanie zaakceptowane, otrzymasz SMS, wiadomość na skrzynkę pocztową na portalu oraz na adres e-mail. Jeżeli dana restauracja nie zaakceptuje rezerwacji, zostaniesz o tym poinformowany w taki sam sposób. Nie otrzymanie żadnej informacji zwrotnej przez 15 minut, jest równoznaczne z brakiem akceptacji rezerwacji.

 

Lista, szczegóły i historia rezerwacji  

Lista Twoich aktualnych rezerwacji, zarówno zaakceptowanych, jak i czekających na akceptację. Możesz zobaczyć szczegóły każdej rezerwacji oraz dodać ją do planera. Z tego miejsca możesz również wejść w historię swoich wszystkich rezerwacji.

 

Weryfikacja numeru telefonu  

Jeżeli chcesz korzystać ze wszystkich funkcji na portalu, które związane są z punktami, czyli robienie zakupów, branie udziału w licytacji, przekazywanie ich innemu użytkownikowi, wysyłanie wiadomości SMS, musisz zweryfikować swoje konto wpisując kod otrzymany SMS-em. Weryfikacja jest jednorazowa, nie wiąże się z żadnymi kosztami ani nie jest zgodą na udział w żadnej loterii SMS-owej. Zapobiega nadużyciom w tworzeniu kolejnych profili, otrzymywaniu darmowych punktów oraz weryfikuje tożsamość użytkownika np. podczas wykonywania Rezerwacji.

 

Imieniny / Urodziny  

Najedź kursorem na ikonkę prezentu, która znajduje się na górze strony głównej i zobacz, kto dzisiaj obchodzi imieniny lub urodziny. Możesz napisać tej osobie życzenia lub wysłać kartkę.

 

Wirtualna kartka  

Wejdź na profil swojego znajomego i wyślij mu okazjonalną wirtualną kartkę.

 

Konkursy  

Jeżeli chcesz wziąć udział w konkursie, zjedź na dół strony głównej → Pozostałe → Konkursy i sprawdź, jakie konkursy obecnie się odbywają.

 

Formularz kontaktowy  

Jeżeli masz do nas jakieś pytania i chciałbyś się z nami skontaktować, wypełnij i wyślij „Formularz kontaktowy”, który znajduje się na dole strony głównej.

 

Skrzynka pocztowa  

Skrzynka pocztowa służy do wysyłania i odbierania wiadomości. W swojej skrzynce pocztowej masz dostęp do wiadomości nowych, przeczytanych oraz usuniętych.

 

Wyślij wiadomość  

Wybierz osobę z listy znajomych lub kontaktów, do której chcesz wysłać wiadomość. Wchodząc na profil użytkownika, możesz zobaczyć jego ustawienia, dotyczące odbierania wiadomości od innych (grupy, kontakty, znajomi).

 

Wyślij SMS  

Możesz wysyłać SMS-y do swoich znajomych i kontaktów w godzinach 8.00-22.00. Wybierz Odbiorców z listy lub wpisz numery telefonów.

 

Profil innego użytkownika  

Obejrzyj profile Twoich znajomych i osób dodanych do kontaktów oraz innych użytkowników portalu. Poznaj informacje na ich temat, wyślij wiadomość, kartkę lub podaruj punkty. W tym miejscu możesz również zablokować i usunąć osobę z listy znajomych i kontaktów.

 

Metki       

Zaznaczaj ważne dla Ciebie Miejsca/Eventy, dodając kolorowe metki. Metka to rodzaj kolorowej flagi, do oznaczania Miejsc/Eventów, produktów w sklepie.

 

 

  • Kuba Badach - Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny - 8.06. Narodowe Forum Muzyki. Artysta wykona utwory legendy polskiej sceny muzycznej - Andrzeja Zauchy, w nowych autorskich aranżacjach Jacka Piskorza i swoich.
  • The Cuban Latin Jazz: Special Latino Night - 31.05. Vertigo Jazz Club. Zapraszamy na wieczór pełen muzyki latynoskiej i kubańskiej, podczas którego nie zabraknie również gorących tanecznych atrakcji.
  • Copyright 2019 QMapa, Wszystkie prawa zastrzeżone.
  • Projekt i wykonanie: Projektowanie aplikacji internetowych