Poznań we #wro2016: Następny przystanek. Wsiądź z nami do zielonego tramwaju!

 • Wybiera się: 0 os.
 • Obserwuje: 0 os.
1 / 5 0

Poznański tramwaj, przemierzający trasę wrocławskiej linii tramwajowej 0, bez pośpiechu, zgodnie z rozkładem jazdy już w lipcu będzie okrążać miasto, pozostawiając ślad obecności miasta w mieście. Obecność tą podkreślać będzie na dwóch przenikających się płaszczyznach: poprzez prezentację poznańskiego środowiska artystycznego oraz refleksję nad miastem i rolą mieszkańców w jego kształtowaniu.

Prezentując wydarzenia wtopione w miejską przestrzeń, skierowane do przypadkowego widza, Poznań pobudzi w nas myślenie o stanie współczesnej kultury, zwłaszcza kultury miejskiej. Przyjrzy się uważnie roli, jaką odgrywają w niej mieszkańcy. Poznański tramwaj, wtopiony we wrocławski krajobraz, to zarówno doskonały sposób na obserwację miasta, jak i miejsce spotkania, otwarte na ludzi. Poprzez te działania poznańscy artyści ujawnią kreatywny i twórczy potencjał drzemiący w odbiorcach, zdolny wpływać na kształtowanie kultury i tożsamości każdego miasta. Czas prezentacji to także doskonały moment do autorefleksji nad następnym przystankiem naszej miejskiej kulturowej tożsamości – miasta otwartego.

Obecność poznańskiego tramwaju we Wrocławiu to przyczynek do refleksji nad własną tożsamością, specyfiką Poznania i jednocześnie otwarte pytanie o kształt miejskich polityk kulturalnych, strategii oraz koncepcji ich dalszego rozwoju. Warto wyruszyć w tę podróż, nawet jeśli miałoby się okazać, że poszukując odpowiedzi nieustannie kręcimy się w kółko.

PROGRAM:

✦ 1.07 / PIĄTEK

13:00, 15:00, 17:00 – Spektakl TRANSMISJA / start ‒ Plac Powstańców Wielkopolskich
14:00 – 17:00 – Happening TRENERZY ŻYCIA CODZIENNEGO / chodniki, parki, skwery i przystanki śródmieścia Wrocławia
15:00 – 17:00 – Koncert MUZYKA NA WIETRZE / plac przed Dworcem Głównym PKP
19:00 – 22:00 – Wernisaż i koncert w ramach projektu BRAMA / brama i podwórko kamienicy przy ul. Rydygiera 25/27

✦ 2.07 / SOBOTA
13:00, 15:00, 17:00 – Spektakl TRANSMISJA / start ‒ Plac Powstańców Wielkopolskich
14:00 – 17:00 – Happening PODZIEMIE SERDECZNOŚCI / przejście podziemne na Placu Grunwaldzkim
15:00 / 17:00 – Spektakl WEHIKUŁ CZASU – Park Staszica
18:00 – Koncert Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia AMADEUS / Oratorium Marianum, Uniwersytet Wrocławski

✦ 3.07 / NIEDZIELA
11:00, 13:00 – Działania animacyjne dla dzieci TRAMWAJ RESTAURACYJNY Teatr Wariate / start ‒ Plac Powstańców Wielkopolskich
12:00, 14:00 – Spektakl DOM WARIATÓW Teatr Wariate / Park Staszica

---------------
Koalicja Miast 2016, to pierwszy projekt współpracy kulturalnej miast, które ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Współpraca ma na celu prezentacje kulturowe Gdańska, Katowic, Lublina, Łodzi oraz Poznania i Szczecina skupione na najbardziej charakterystycznych dla nich narracjach kulturowych oraz na tym, co stanowi o ich genius loci.

Wrocław jako Europejska Stolica Kultury 2016 stanie się sceną, na której spotkają się pomysły i praktyki z każdego z miast koalicji. Inicjatywa ta stwarza nowe możliwości w zakresie wymiany kulturalnej pomiędzy miastami, promowania lokalnych artystów, tworzenia wspólnych projektów artystycznych i kulturalnych.

-----------
Organizator: Wrocław 2016 Europejska Stolica Kultury
Sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Współorganizatorzy: Narodowe Forum Muzyki, Impart
Partner strategiczny: KGHM

1/1

Mapa jest nieaktywna

Brak promocji

Wrocław jako Europejska Stolica Kultury 2016 stanie się sceną, na której spotkają się pomysły i praktyki z każdego z miast koalicji.

 

Brak dodatkowych danych kontaktowych.

Ocena

Dodaj swoją ocenę już teraz!

Komentarze

Kontakt:

 • Wrocław,

Informacje

 • Data Od 01/07/2016 do 03/07/2016
 • Godzina Całą dobę
 • Data dodania Wydarzenia: 27/06/2016
 • Cykliczny
 • Całodzienny
 • Informacje dodatkowe Organizator: Wrocław 2016 Europejska Stolica Kultury.

Wydarzenie

 • Muzyka świata – Maarja Nuut - 24.02. Narodowe Forum Muzyki. W swojej twórczości łączy tradycyjne melodie taneczne, pieśni i opowieści z elektroniką.
 • Patrycja Markowska - gościnnie Grzegorz Markowski - Radio Wrocław 25.02 zaprasza na koncert jednej z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych artystek polskiej sceny muzycznej.
 • Copyright 2018 QMapa, Wszystkie prawa zastrzeżone.
 • Projekt i wykonanie: Projektowanie aplikacji internetowych